سهراب سپهری در بونامز لندن رکورد زد

حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه بونامز با فروش یک میلیون سیصد و بیست هزار پوندی، اول ماه مه مصادف با ۱۱ اردیبهشت‌ماه در لندن به کار خود پایان داد.

حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه بونامز در حالی چهارشنبه شب اول مه 2019 مصادف با 11 اردیبهشت‌ماه 1398 برگزار شد که این حراج با فروش کلی 1.320.000 پوند به کار خود پایان داد و سهم آثار هنرمندان ایران از این فروش کلی 533.931 پوند بود.

در این دوره از حراج هنر مدرن و معاصر 23 اثر از 17 هنرمند ایرانی چکش خورد و تنها 13 اثر از هنرمندان ایران فروش رفت و توانست بیش از 40 درصد فروش کل حراج را به هنر ایران اختصاص دهد.

در این دوره از حراج خاورمیانه بونامز هنرمندانی از کشورهای مختلفی همچون مصر، لبنان، عراق، سودان، سوریه و…. حضور داشتند و اثر سهراب سپهری از مجموعه تنه درختان این هنرمند توانست با فروش 187.562 پوندی در رتبه نخست این حراج قرار گیرد. پس از سهراب سپهری هنرمند نامدار لبنانی شفیق عبود در جایگاه دوم، بهجت صدر در جایگاه سوم، ایمان بعلبکی در جایگاه چهارم، پرویز تناولی در جایگاه پنجم و محمد احصایی در جایگاه ششم ذی‌قیمت‌ترین آثار این دوره از حراج قرار گرفتند تا نشان دهند آثار هنرمندان ایرانی در سطح بین‌المللی چه جایگاه شایسته‌ای دارند.

در حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه بونامز آثاری از سهراب سپهری، پرویز تناولی، بهجت صدر، محمد احصایی، حسین زنده‌رودی، فرامرز پیل‌آرام، سیراک ملکونیان، ابوالقاسم سعیدی، فریده لاشایی، مارکو گریگوریان، ژازه تباتبایی، حسین کاظمی، جعفر روح‌بخش، شیرین نشاط، رضا آرامش، کاوه گلستان و آزاده رزاق‌دوست چکش خوردند.

اثر سهراب سپهری از مجموعه تنه درختان
اثر سهراب سپهری  با قیمت 187,562 پوند فروخته شد

دیدگاه‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *